• © http://lvivgallery.org.ua/museums/palac-potockyh

Палац Потоцьких

  • Заклади харчування
  • WiFi
  • Розваги для дітей
  • Громадський транспорт
  • Велоінфраструктура
  • Фермерська ярмарка
  • Безкоштовне паркування
  • Платне паркування
  • Платний вхід

Палац Потоцьких - це одна з найвизначніших архітектурних пам’яток кінця XIX століття в Україні. Він також є музейним відділом Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького, де на початку 2007 року була відкрита колекція європейського мистецтва XIV-XVIII століть.

Родина Потоцьких була надзвичайно багата, впливовою та розгалуженою родовитою аристократією, яка отримала шляхетство ще в середині XII століття. Вони грали важливу роль в європейській історії, вплітаючись у її канву завдяки не лише шлюбним зв’язкам, але й особистому внеску у розвиток науки, літератури та мистецтва. Із видатних представників роду Потоцьких слід відзначити Яна Непомука Потоцького, відомого автора роману "Рукопис, знайдений у Сарагосі", та Миколая Василія Потоцького, мецената, який допоміг Україні створити єдину в світі колекцію робіт відомого скульптора епохи пізнього бароко, Йоанна Ґеорга Пінзеля.

Палац був зведений за замовленням графа Альфреда ІІ Юзефа Потоцького, видатного політика Австро-Угорської імперії, який був удостоєний численних орденів і обіймав важливі посади в Королівстві Галичині і Володимирії з 1875 по 1883 роки.

Палац є вражаючим прикладом архітектурного стилю "історизм" кінця XIX століття. Його проект розробив модний у той період паризький архітектор Луї Довернь (1854-1937).

Приємним фактом є те, що для виконання цього проекту не довелося залучати фахівців з-за кордону. Палац був побудований місцевими професіоналами, а відповідальність за його декоративне оздоблення покладено на львівську фірму під керівництвом відомого скульптора Леонарда Марконі та його учня Петра Віталіса Герасимовича. Роботи з декорування споруди виконав також висококваліфікований майстер Ян Дашек, а його фірма здійснила всі види слюсарних та художніх ковальських робіт та лиття.

Цей величний палац, колишня резиденція цісарського намісника у Лембергу, завжди привертає увагу своєю величчю та тим, як він структурує простір навколо себе. Його напівпрозора огорожа з високими воротами, які прикрашені гербом Альфреда ІІ Потоцького та графською короною, дозволяє насолоджуватися архітектурним ансамблем і величезним подвір’ям, де одночасно могло вміститися до восьми карет. Гості, які мали щастя відвідати палац, захоплювалися французьким регулярним садом, який розташований за палацем, з його чудовими квітниками та рідкісними видами дерев (зокрема, єдиний у Львові мета-секвоя, яка зараз прикрашає одну з центральних алей саду).

Відвідувачам відкриті палацові інтер’єри першого поверху, які складаються з анфілади салонів у стилі Людовіка XVI. Серед них виділяються:

Вітальний салон: Елегантний інтер’єр з видом на терасу, відзначається вишуканим поєднанням кольорів старої слонової кістки, білого декору та золотистих шовкових шпалер.

Зелений салон: З дверима прихованого монтажу, цей салон залишається місцем для зустрічей на найвищому рівні.

Музичний або Червоний салон: Вирізняється каміном з білого каррарського мармуру, мідними прикрасами та багатою неокласичною золотою ліпниною.

Бальний або Білий салон: Особливість цього салону - стіни виконані у техніці стюко та дзеркала у фігурних бронзових рамах з визолоченою ліпниною та зображеннями музичних інструментів.

Бенкетний або Бірюзовий салон: Усі стіни і стеля прикрашені декором з атрибутами мисливства, рибальства і дарів природи. Особливістю цього салону є олійна картина "Натюрморт із квітами і червоним папугою," якою колись захоплювалися члени родини Потоцьких.

Ці інтер’єри створюють неперевершену атмосферу та зберігають дух минулих епох, дозволяючи відвідувачам насолоджуватися культурним багатством палацу Потоцьких.

Переглянути повний опис
place map

Палац Потоцьких

вул. М. Коперника, 15, м. Львів
  • Опис:

  • Джерело:

Посилання успішно скопійовано

Вітаєм посилання успішно додано у буфер обміну.